Adrian Kinal o porażce w Iłowej i meczu z Drezdenkiem

Kiler

Adrian Kinal w obecnym sezonie zdobył cztery bramki i jest liderem strzelców
w naszej drużynie.

Jak podsumujesz sobotnią porażkę w Iłowej?
50 minut w naszym wykonaniu było naprawdę dobre. Jednak w meczu gra się do końca. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach, jednak jako zespół graliśmy całkiem nieźle, zwłaszcza w pierwszej połowie. Cieszy mnie postawa młodszych kolegów, którzy już potrafią walczyć na poziomie seniorskim. To widać, w każdym meczu nawiązujemy walkę. Szkoda tego spotkania, ale bardziej żałuje utraty punktów z Łęknicą.

Do 60 min prowadziliście 1:0 by w kilka minut stracić trzy bramki, co  tym razem za szwankowało?
Zdecydowanie brak koncentracji i moim zdaniem odpowiedzialności za wynik i za swoje poczynania na boisku. Pierwsze dwie bramki to tak jak już mówiłem, błędy indywidualne. Trzeci gol dla gospodarzy padł po kontrataku, który był konsekwencją odkrycia się naszego zespołu w poszukiwaniu wyrównania. To był dla nas bardzo trudny wyjazd. Mięliśmy dwie luki w środku obrony (urazy Jedynaka i Kaczmarka). To nas jednak nie usprawiedliwia. Strzelając dwie bramki na wyjeździe nie możemy stracić trzech, to nie liga podwórkowa.

Za tydzień istotny mecz, do Międzyrzecza przyjedzie czerwona latarnia. Macie pomysł na zespół z Drezdenka?
Pomysł na drużynę Lubuszanina z pewnością przedstawi nam trener. Ja się do tego nie wtrącam. Chciałbym zaznaczyć, że goście też przyjadą po zwycięstwo. Notabene ich porażki nie są jakoś specjalnie wygórowane. My też czujemy presje i będzie to jedno z trudniejszych spotkań w tej rundzie. Nie możemy się odkryć. Musimy szanować piłkę i wyczekać swoje szanse, które z pewnością będą jak w każdym pojedynku. Nie lekceważymy drużyny z Drezdenka, wszak też jesteśmy w dole tabeli. W dodatku rozumiemy rywali, w poprzednim sezonie też przegrywaliśmy mecz za meczem. Myślę, że będzie to ciekawe spotkanie.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

• Piotrek 13:38, 5 listopada 2013

Jak Orzeł chce wygrywać!! skoro w pierwszej 11 gra Kuszczyk,Chrabański.A trener opowiada głupoty że stawia na młodzież,piłkarskie jaja

Odpowiedz
  • kibic z Iłowej 21:14, 5 listopada 2013

Orzeł to jedna z drużyn która gra odważną i dość szybką piłkę. Goście nie przestraszyli się iłowian choć jak widać po tabeli byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Tak jak w drużynie z Międzyrzecza tak i w Iłowej wdzierały się błędy indywidualne w obronie. Może gdyby nasz napastnik M. Świrlik wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem gości nie trafiając w poprzeczkę mecz ułożyłby się bardziej pod dyktando iłowian. Obiektywnie patrząc Piast przeważał w całym spotkaniu choć jak wspomniałem wcześniej, Orzeł grał bardzo dobrze i atakował. To była jedna z lepszych drużyn która gościła w Iłowej. Orzeł zdobył bramkę, błędzie naszego obrońcy co można zauważyć na filmiku na naszej stronie, tak więc obie ekipy popełniały błędy. Dla nas kluczowym momentem było wpuszczenie na boisko Ganczarka i Dziewiątaka. Po tych zmianach Piast zaskoczył Orła zdobywając trzy gole. Ogólnie, mecz mógł się podobać, gra toczyła się pod obiema bramkami co zaowocowało w gole. Ze strony Iłowej, życzę dalszych sukcesów dla Orła. Pozdrowienia z Iłowej!